NABÍDKA PROGRAMŮ

Programy pro vzdělávací zařízení zdarma

Co máme udělat, abychom získali program zdarma?

Přednášku pro ZŠ nebo hudební program pro MŠ objednávejte nelépe telefonicky:

777 276 282 Mgr.Lukáš Čermák nebo na spolekmyadeti@seznam.cz .

Zašleme Vám také prezentaci programů.

 

AKTUÁLNÍ NABÍDKA PRO DRUŽINY - POSLEDNÍ TERMÍNY PRO PLNĚ DOTOVANÝ POŘAD - JÍME ZDRAVĚ A S CHUTÍ

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR a Spolek My a děti z.s., nabízejí základním školám interaktivní přednášku na téma zdravé stravování . Je určená žákům prvního stupně ZŠ – především školním družinám. Přednáška je pro školy ZDARMA.

Souběžně probíhají dvě stejné přednášky ve dvou odděleních školní družiny příp. v době vyučování ve dvou třídách /v každém oddělení je jeden lektor/.

Přednáška je shrnutím pravidel zdravého stravování v rámci pravidla 3P – pestře, přiměřeně, pravidelně...tj. co jíst, co je zdravé, kolikrát denně jíst, základy látkové výměny, základní živiny, nápoje zdravé a nezdravé, kolik denně vypít, jak nakupovat potraviny a jak s nimi zacházet....

Přednáška trvá max 60 minut. Škola dostává tematické pracovní sešity a DVD, se kterým mohou pedagogové dále pracovat na interaktivní tabuli.

Kontaktujte: Lukáš Čermák 777 276 282  info@vandaastanda.cz

 
 
 

1. PŘIJEDE K NÁM NÁVŠTĚVA

Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR a Spolek My a děti z.s., nabízejí mateřským školám hudebně zábavný program dvojice Vanda a Standa "Přijede k nám návštěva" zaměřený na zdravou výživu a hygienu při stravování.

Program vznikl v rámci realizace projektu Ministerstva zemědělství ČR Informační centrum bezpečnosti potravin a byl volně zpracován na téma 5 klíčů k bezpečnému stravování Světové zdravotnické organizace (WHO).

Dětem se v průběhu programu vštěpují základní hygienické zásady např. mytí rukou před jídlem a po toaletě, umývání ovoce a zeleniny atd. Formou hry se dozvědí, proč nemají jíst nahnilé ovoce, zeleninu, proč nemají jíst potraviny, které našly, nebo jim spadly na zem, plesnivé potraviny atd. Zmíněn bude i zdravý životní styl a pohyb

Kontaktujte: Lukáš Čermák 777 276 282  info@vandaastanda.cz